Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

BLACK FRIDAY PO MBARON!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Dyshek Dream Inspiration Dormeo

Photo
Video

Flini si mbi re dhe zgjohuni të çlodhur e plot energji, me dyshekun Dream Inspiration! Ky dyshek ofron rehati të personalizuar falë strukturës unike shumështresore. Secila shtresë funksionon në sinergji me tjetrën, për t’ju përshtatur dhe përigjur peshës e formës trupore dhe për të absorbuar pikat e presionit. Trajtimi CleanEffect® siguron higjienë, që ju të flini në një ambient më të pastër. Mbulesa e sipërme e dyshekut mund të hiqet dhe lahet në lahet në 30°C. Lartësia e dyshekut: 22cm.

Zbritjet e Prillit
Dyshek Dream Inspiration Dormeo
Nga 429,90 € Nga
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Flini si mbi re dhe zgjohuni të çlodhur e plot energji, me dyshekun Dream Inspiration! Ky dyshek ofron rehati të personalizuar falë strukturës unike shumështresore. Secila shtresë funksionon në sinergji me tjetrën, për t’ju përshtatur dhe përigjur peshës e formës trupore dhe për të absorbuar pikat e presionit. Trajtimi CleanEffect® siguron higjienë, që ju të flini në një ambient më të pastër. Mbulesa e sipërme e dyshekut mund të hiqet dhe lahet në lahet në 30°C. Lartësia e dyshekut: 22cm.

Më shumë
Përshkrimi
 • Net të qeta

 • 15 vjet garancion

 • Porosit online

Shijoni rehati dhe mbështetje të personalizuar

Dysheku Dream Inspiration është produkt i përvojës 20 vjeçare të Dormeo-s. Po ashtu, është dysheku i parë që ka 5 shtresa me sfungjerë të ndryshëm, për t’ju përshtatur çdo lloj pozicioni të gjumit dhe çdo lloj forme trupore. Ky dyshek ofron mbështetje të personalizuar, për të cilën do të jenë mirënjohës sidomos ata që flenë anash. Pra, pavarësisht se ku mund të ndodhë një përqendrim më i madh i presionit, dysheku do t’ua ofrojë mbështetjen e nevojshme.

Dyshek Dream Inspiration

Një dyshek që do t’ju përkundë në gjumë të thellë

Falë pjesës së sipërme të dyshekut, që përmban 3 lloje të shtresave memory (gjenerata e re) të vendosura sipër njëra-tjetrës, trupi juaj do të ndjejë një çlirim në muskuj dhe nyje.
WKur ju shtriheni, sfungjeri i përgjigjet temperaturës trupore dhe konturave të trupit, bazuar në formën, peshën dhe pozicionin tuaj të gjumit. Për shkak të shkallëve të ndryshme të butësisë që funksionojnë së bashku për të shpërndarë në mënyrë të barabartë peshën e trupit në përgjigje të presionit, dysheku ju ofron një ndjesi qetësuese zhytëse kur filloni të bini në gjumë:

 1. 2 cm sfungjer i bardhë memory në pjesën e sipërme – kjo është shtresa më e butë
 2. 3 cm sfungjer memory të kaltër në pjesën e mesme
 3. 5 cm sfungjer memory të gjelbër në pjesën e poshtme – kjo shtresë është më pak e butë.
1
2
3
Dormeo Dream Inspiration Mattress

Mbështetje optimale me 5 zona për shpinën tuaj

Bërthama e këtij dysheku përbëhet prej 2 shtresave të ndryshme të gjeneratës së re të sfungjerëve Ecocell®. Këta sfungjerë kanë strukturë të hapur qelizore dhe elasticitet, çka i bën të ajrosshëm dhe të personalizueshëm.
Pjesa e poshtme 7cm sfungjer i bardhë Ecocell® është më i fortë krahasuar me 5cm sfungjer të kaltër Ecocell® sipër tij. Së bashku, këto dy shtresa sigurojnë mbështetje të shkëlqyer për shpinën tuaj dhe ju sigurojnë rehati tërë natën.
Të dy shtresat kanë kanale të shumëfishta ajri, për qarkullim të vazhdueshëm të ajrit. Në këtë mënyrë, dysheku qëndron më i thatë dhe më i ajrosshëm.
Kanalet e ajrit në shtresën e mesme janë të vendosura me kujdes, duke siguruar 5 zona, të cilat ofrojnë mbështetje dhe rehati aty ku keni më shumë nevojë (nën ije, supe, gjunj). Në këtë mënyrë, shpina juaj do të mbajë qëndrimin e duhur gjatë gjumit.

lartësi22cm

Dyshek Dream Inspiration

Mbani kursorin mbiTap on   për detaje rreth produktit.

 1. 2 cm sfungjer i bardhë memory në pjesën e sipërme (shtresë shumë e butë)

 2. 3 cm sfungjer memory të kaltër në pjesën e mesme (shtresë e butë)

 3. 5 cm of the least softest green open-cell memory foam

 4. 5 cm sfungjer memory të gjelbër në pjesën e poshtme (shtresë është më pak e butë).

 5. 7cm sfungjer i bardhë Ecocell® me kanale ajri në pjesën e poshtme dhe të sipërme.

 6. TrajtimCleanEffect® në mbulesë.

 7. Zinxhiri

Dizajn atraktiv kombinuar me trajtime higjienike

Mbështjellësi i sipërm është i zbukuruar me një model rrathësh të vegjël të kaltër, që formojnë rrathë të mëdhenj në pjesën qendrore të dyshekut. Modeli shtrihet mbi skajet dhe vazhdon në zinxhir, që formon një dizajn modern si në formë të ujëvarës. Pjesa e poshtme e dyshekut ka ngjyrë të kaltër të errët.

Përveç se ka një dizajn modern që sjellë pamje bashkëkohore në dhomën tuaj, mbështjellësi është i pasuruar me trajtimin CleanEffect®. Ky trajtim ofron mbrojtje anti-bakteriale, anti-pluhur dhe anti mikrobe. Mbështjellësi i sipërm po ashtu mund të hiqet dhe të lahet në 30°C për extra higjienë.

Dyshek Dream Inspiration

Vendosja bëhet shpejtë dhe lehtë

Dysheku juaj i ri do të mbërrijë në shtëpinë tuaj, i ngjeshur dhe i vakumuar, i mbrojtur në një kuti të dhe i mbështjellë në dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të vakumuar falë procesit eko-miqësor dhe mbrojtjës që përdorim gjatë transportit.

 • 1
  Hapi 1

  Preni me kujdes qesen e jashtme me gërshërë duke u siguruar që të mos preni qesen plastike në brendësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2
  Hapi 2

  Hapni dyshekun e rrotulluar të vakumuar për të vendosur atë mbi shtratin tuaj. Me kujdes ia preni pjesën plastike në qoshe dhe e hiqni atë.

 • 3
  Hapi 3

  Lini 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht.

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Fortësia i butë, pak i fortë
Lartësia 22 cm
Linja Dormeo Vitality
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®, Sfungjer Memory
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Shpuzë memoruese Po
Zonat e bërthamës 5

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star